OKRĘG 3

Nasi kandydaci na radnych miasta

Maciej Zgrzendek

Społecznik, jedyny zabrzanin, który zgłosił projekty w ramach wszystkich edycji budżetu obywatelskiego. Doskonale odczytujący potrzeby mieszkańców, bowiem aż 11 zwycięskich projektów jest jego autorstwa lub współautorstwa. Radny Dzielnicy od 3 kadencji.

Z wykształcenia ekonomista, ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Zawodowo pracuje jako product owner w bankowości. Wolontariusz WOŚP i Szlachetnej Paczki. Prywatnie maz, ojciec i biegacz, zdobywa korony śląskich półmaratonów.

Andrzej Garus

Przedsiębiorca i działacz społeczny. Członek Rady Dzielnicy Zaborze Północ dwóch kadencji, obecnie Wiceprzewodniczący tej rady. Przewodniczący zabrzańskiego koła Ruch Autonomii Śląska.

Mirella Daniel

Przedsiębiorczyni, Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Guido. Założycielka Stowarzyszenia Empatia w Zabrzu. Organizatorka wielu zbiórek na rzecz osób bezdomnych, dzieci chorych i niepełnosprawnych. Mężatka, mama trzynastoletniej córki. Miłośniczka zwierząt.

Mieczysław Rabij

Działacz społeczny, Założyciel stowarzyszenia Fenix. Wizjoner, dzięki któremu dzieci i seniorzy z Zaborza i Poremby zyskały świetne miejsce do spotkań. Radny dzielnicy Poremba, a wcześniej Zaborza Północ.

Aleksandra Bednorz

Jest rodowitą zabrzanką. Wychowała się i mieszka w Biskupicach. Tu założyła rodzinę i wychowuje trzy wspaniałe córki. Od lat działa społecznie. Jest Radną Dzielnicy Biskupice, gdzie współtworzyła wygrane projekty do Budżetu Obywatelskiego. Pragnie żyć i wychowywać dzieci w nowoczesnym, dobrze zarządzanym mieście, sprzyjającym rodzinom.

Jagoda Długosz

Od urodzenia związana z Zabrzem. Absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nauczyciel dyplomowany z ponad 20-letnim stażem.

Od ponad 20 lat wolontariusz WOŚP, współorganizator Programu "Dzieci Dzieciom", a nieprzerwanie od 2016 - szefowa Sztabu WOŚP #3883 im. Heidiego. Pracowała jako wolontariusz w Stowarzyszeniu Fenix. Wielokrotnie organizowała zbiórki darów dla Schroniska dla zwierząt "Psitul mnie" oraz Fundacji "Szara Przystań". Wiele razy koordynowała zbiórkę na Górę Grosza w SP 17. Zorganizowała zrzutkę oraz bazarek z licytacjami dla osób poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu w bloku przy ul. Struzika. Laureatka Odznaczenia "Kropla Tęczy".

Prywatnie mama trzynastoletniego syna. Miłośniczka zwierząt, podróży i zespołu Poluzjanci 🙂

Iwona Pagos

Radna Dzielnicy Zaborze Północ. Od lat wspiera inicjatywy charytatywne na rzecz zabrzan, zawodowo związana z handlem.

Klaudia Latos

Społeczniczka z Kończyc. Skarbnik Rady Dzielnicy Kończyce. Zaangażowana w życie społeczności przedszkolnej i szkolnej w tej dzielnicy, gdzie swoją aktywność wykazywała w radzie rodziców. Od lat organizuje i wspiera akcje charytatywne. Szczęśliwa żona i mama.

Kamil Urbański

Mieszkaniec Pawłowa. Absolwent Politechniki Śląskiej, Wydział Zarządzania o Specjalności: Zarządzanie Przedsiębiorstwem oraz Studiów Podyplomowych MBA w Wyższej Szkole Biznesu. Posiada liczne międzynarodowe certyfikaty z obszarów efektywnego zarządzania dużymi projektami infrastrukturalnymi, a także optymalizacji procesów przepływu pracy i organizacji przedsiębiorstw: ITIL, SCRUM, PRINCE2, AGILE. Ponadto, Członek Zarządu odpowiadający za finanse dużej Wspólnoty Mieszkaniowej.