OKRĘG 2

Nasi kandydaci na radnych miasta

Rafał Grygiel

Radny Miasta Zabrze kadencji 2018-2024, od 14 lat Członek Rady Dzielnicy Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego obecnie Przewodniczący tej rady. Członek zarządu stowarzyszenia Lepsze Zabrze. Społecznik, autor zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego. Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Śląskiej.

Żonaty, ojciec dwóch synów. Lubi aktywnie spędzać czas wolny, jego pasją są: rower, narty oraz morsowanie.

Paweł Front

Działacz społeczny od urodzenia - od trzech kadencji jest członkiem Rady Dzielnicy Osiedle Mikołaja Kopernika, a obecnie pełni funkcję Przewodniczącego tej Rady. Ukończył Finanse i Rachunkowość oraz Audyt Wewnętrzny w Wyższej Szkole Bankowej i Zarządzanie na Politechnice Śląskiej, a zawodowo zajmuje się wdrażaniem projektów i optymalizacją procesów w spółce energetycznej.

Prywatnie pasjonat wszelkiej aktywności fizycznej, częsty bywalec zabrzańskich orlików, organizator amatorskich turniejów piłkarskich, wierny kibic Górnika Zabrze oraz szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci.

Marcin Karlik

Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki i menadżer oraz autor publikacji naukowych z zakresu zarządzania innowacjami. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie realizowania projektów budowlanych i zarządzania przedsiębiorstwami z sektora nieruchomości.

Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Doktorat obronił na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z pedagogiki, zarządzania nieruchomościami oraz certyfikacji energetycznej budynków. Znajomość języka angielskiego potwierdził uzyskaniem certyfikatu The London Chamber of Commerce and Industry (LCCI). W trakcie studiów członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów i samorządu studenckiego.

Od wielu lat zaangażowany w działalność Fundacji Rozwoju Kardiologii im. prof. Zbigniewa Religi, Spółdzielni Mieszkaniowej „Makoszowianka” i Stowarzyszenia Lepsze Zabrze. Kandydat do Sejmu z listy Polski 2050 Szymona Hołowni.

Zaangażowany społecznie na rzecz walki o czyste powietrze i ograniczenie niskiej emisji. Inicjator i współautor projektu uchwały Rady Miasta Zabrze zwiększającej dotacje do wymiany źródeł ciepła. Autor petycji w sprawie w sprawie obniżenia wysokości podatku VAT za ciepło systemowe i gaz ziemny mającej na celu obniżenia rachunków za ogrzewanie lokali.

W trakcie pracy w Radzie Miasta skoncentruje się na zwiększeniu jakości usług medycznych, poprawie jakości powietrza oraz współpracy miasta z wspólnotami mieszkaniowymi i spółdzielniami mieszkaniowymi. Priorytetem będzie również uczciwe i efektywne zarządzanie miastem oraz poprawa bezpieczeństwa przejść dla pieszych i rozbudowa dróg rowerowych.

Prywatnie - żonaty, pochodzi i mieszka w Zabrzu. W wolnym czasie jeździ na rowerze, gra w szachy, kibicuje rozgrywkom siatkówki oraz czyta książki historyczne i powieści science-fiction.

Artur Wiercioch

Społecznik, samorządowiec, przewodniczący stowarzyszenia Otwarte Miasto i wiceprezes Towarzystwa Bellmer, członek zarządu Ormiańsko Polskiego Komitetu Społecznego, autor i pomysłodawca wielu projektów BO, ojciec 2 synów i mąż.

Alicja Machecka

Ekonomista, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania podmiotami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Legitymuje się ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym, w tym też tworzeniu i likwidacji spółek. Także działaczka społeczna zaangażowana w poprawę i ulepszenie funkcjonowania Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (ZSM) oraz w tworzeniu nowych regulacji prawnych dot. polskich spółdzielni mieszkaniowych. Stale współpracuje w tym temacie z Departamentem Mieszkalnictwa w Ministerstwie Rozwoju i Turystyki oraz działaczami platformy krajowej w zakresie SM.

Współzałożycielka Zabrzańskiego Stowarzyszenia Mieszkańców, które broni praw i interesów członków i właścicieli mieszkań położonych w budynkach ZSM. W ważnych dla zabrzan przedsięwzięciach łączy się w tych działaniach z członkami Lepszego Zabrza.

Natalia Nadia Holler

Z wykształcenia higienistka stomatologiczna, technik sterylizacji medycznej. Pracuje w zawodzie. W Zabrzu mieszka od urodzenia. Prywatnie samodzielna mama 13-latka z niepełnosprawnością sprzężoną. Hodowca ZKwP. Działa na rzecz świadomości autyzmu, osób niepełnosprawnych ich rodziców i opiekunów, osób starszych oraz samotnych rodziców. Ochrona zdrowia jest dla niej szczególnie ważna, dlatego też działa na rzecz leczenia niepłodności oraz leczenia endometriozy, prowadzi zajęcia edukacyjne dotyczące higieny jamy ustnej wśród najmłodszych.

Kazimierz Mezglewski

Wykształcenie średnie techniczne. Emerytowany przedsiębiorca, pracownik dozoru technicznego Kopalni Makoszowy. W budżecie obywatelskim wygrało 8 moich projektów z czego 6 zostało zrealizowanych. Prywatnie mąż , ojciec. Lubi muzykę, tańce, turystykę i sport. W strukturach Lepszego Zabrza od początku jego powstania. Społecznik, pomaga ludziom od 5 lat jako wolontariusz Szlachetnej Paczki, a od 3 kadencji radny Osiedle Mikołaja Kopernika aktualnie zastępca przewodniczącego.

Jolanta Żbikowska

Zabrzanka od urodzenia, ekonomistka, specjalistka ds. podatków i rachunkowości. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. Wieloletnia zastępczyni głównej księgowej ds. podatków oraz główna księgowa dużych zakładów produkcyjnych w branży maszynowo-górniczej, w tym Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych, Kopex czy Famago. Przez wiele lat prowadziła Pracowniczą Kasę Zapomogowo-Pożyczkową dla pracowników Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych. Przez ostatnie lata świadczy usługi rachunkowe dla podmiotów medycznych i oświatowo-wychowawczych w ramach biur rachunkowych. Prywatnie dumna mama syna Kamila 🙂