OKRĘG 1

Nasi kandydaci na radnych miasta

Marcin Szczerba

Administratywista i działacz społeczny. Przewodniczący Rady Dzielnicy Rokitnica. Współzałożyciel i obecny wiceprezes stowarzyszeń: Lepsze Zabrze oraz Rokita. Ławnik sądu okręgowego w Gliwicach. Autor zwycięskich projektów w budżecie obywatelskim.

Bożena Afiniec

Psycholożka, doktor nauk humanistycznych, przez wiele lat adiunkt w Instytucie Psychologii UŚ, obecnie współpracuje z Uniwersytetem SWPS, praktyk biznesu w zakresie HR, doradztwa personalnego i szkoleń. Ma doświadczenie w zarządzaniu oraz pozyskiwaniu funduszy unijnych. Szefowa sztabu wyborczego komitetu Lepsze Zabrze Kamila Żbikowskiego.

Arkadiusz Bieras

Społecznik, rodowity zabrzanin, absolwent Akademii Sztuki Wojennej, założyciel i prezes klubu Honorowych Dawców Krwi "Klucz do Życia" , funkcjonariusz służby więziennej z wieloletnim stażem. Teraz gotowy do służby dla Zabrza.

Mikołaj Piwko

Zabrzanin od dzieciństwa. Mieszkaniec Osiedla Młodego Górnika. Z zawodu elektroradiolog, związany z zabrzańską służbą zdrowia. Brał czynny udział w pracach nad ustawą o zawodzie elektroradiologa przy Ministerstwie Zdrowia.

Joanna Sobczyk

Mieszkanka Rokitnicy, nauczycielka, pedagog specjalny. Zaangażowana w walkę o prawa spółdzielców w Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Edyta Woźniak

Absolwentka Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Śląskim, od 30 lat mieszka w Zabrzu. Aktywna zawodowo mama cudownej nastolatki, pasjonatka wycieczek rowerowych. Stawia na jakość i profesjonalizm.

Zawisza Gruszka

Rodowity zabrzanin, od dziecka związany z Mikulczycami; z wykształcenia technik automatyk, ślusarz oraz mechanik. Pasjonat historii Mikulczyc, lokalny przewodnik. O Mikulczycach wie wszystko, również to, jak przywrócić im dawny blask. Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci.

Damian Bogusz

Zabrzanin od urodzenia. Od dwóch lat pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego Rady Dzielnicy Helenka. Zawodowo związany z branżą automotive, a hobbistycznie z fotografią powietrzną. Jest mężem i tatą dwójki dzieci - obydwoje sportowcy. I właśnie na potrzebach młodych sportowców chciałby, między innymi, skupić się w swojej kampanii.