Lepsze Zabrze - Radni Miejscy

Klub Radnych Miasta Zabrza LEPSZE ZABRZE

Trzech ranych Lepszego Zabrza tworzy niezależny klub radnych, który ma prawo inicjatywy uchwałodawczej.

Rafał Grygiel

Radny Miasta Zabrze
Członek Komisji Gospodarki Komunalnej
Członek Komisji Oświaty

Drodzy Wyborcy! Szanowni Państwo!
Mam 42 lata. Jestem żonaty i mam dwóch synów. Zawodowo realizuję się jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od trzech kadencji działam aktywnie w Radzie Dzielnicy os. T. Kotarbińskiego na rzecz społeczności lokalnej. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu. Jestem autorem 3 zwycięskich wniosków w Budżecie Partycypacyjnym: budowy boiska piłkarskiego, bieżni lekkoatletycznej oraz remontu chodnika i wytyczenia trasy rowerowej. W bieżącej edycji budżetu złożyłem wniosek o budowę miejsc postojowych.

Jako Radny Miasta chciałbym skupić się na podstawowych problemach miasta. Deklaruję reagować na bieżące problemy, z którymi borykają się mieszkańcy Zabrza.

Moje cele w samorządzie to:

- ogólnodostępne boiska sportowe przy każdej szkole

- wyremontowane drogi i chodniki

- miasto wolne od smogu i śmieci

- niższa cena wody

Proszę o Państwa głos! - dr inż. Rafał Grygiel

Kamil Żbikowski

Radny Miasta Zabrze
Wiceprzewodniczący Komisji Ekologii
Członek Komisji Skarg, Wniosków i Petycji

Mimo młodego wieku od wielu lat działam w lokalnych stowarzyszeniach i inicjatywach, w realnych akcjach, które chcą coś zmienić w naszym mieście, np. w kwestii jakości powietrza, bezpieczeństwa ruchu drogowego czy ochrony zabytków. Zainicjowałem wdrożenie w Zabrzu budżetu partycypacyjnego. W ostatnich latach poświęciłem tysiące godzin na wolontariat oraz niepłatną działalność społeczną na rzecz Zabrza. Jestem niezależny od partii politycznych i obecnych struktur miejskich.

Mam spójną wizję miasta na miarę XXI wieku i jestem głównym autorem programu Lepszego Zabrza. Czuję się dobrze przygotowany merytorycznie do pełnienia funkcji prezydenta i radnego. Zamierzam zrewolucjonizować sposób zarządzania miastem i skupić się na jego realnych problemach i wyzwaniach.

Grzegorz Lubowiecki

Radny Miasta Zabrze
Sekretarz Komisji Rewizyjnej
Członek Komisji Budżetu i Inwestycji

Z wykształcenia finansista. Jestem młodym i aktywnym mieszkańcem Zabrza, w którego życiu politycznym czynnie uczestniczę od 5 lat. Mojej aktywności od samego początku przyświeca myśl, by działać dla mieszkańców oraz pomagać im w rozwiązywaniu problemów administracyjnych i kontaktów z urzędem miasta. Od maja 2017 roku zajmuję stanowisko Przewodniczącego Zarządu społecznej Rady Dzielnicy Centrum Południe, dzięki czemu zdobyłem doświadczenie w organizowaniu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Jako społecznik chcę poprawiać warunki życia mieszkańców oraz realnie zmieniać Zabrze na lepsze w kolejnych latach swojej aktywności na rzecz wspólnoty lokalnej. - Grzegorz Lubowiecki

Słowa kluczowe: zabrze wybory 2018, zabrze kandydat na prezydenta, program dla zabrza, Lepsze Zabrze, Kamil Żbikowski, zabrze rada miasta, zabrze kandydaci na radnych

Komitet Wyborczy Lepsze Zabrze