Lepsze Zabrze - Kandydaci do Rady Miasta

Okręg 3:

Zaborze Północ, Biskupice, Guido, Zaborze Południe, Kończyce, Pawłów, Makoszowy

Bardzo niewiele zabrakło nam w tym okręgu do mandatu radnego. Najbliżej jego uzyskania był Maciej Zgrzendek.

1. Maciej Zgrzendek

28 lat, wykształcenie wyższe ekonomiczne. Zawodowo związany z bankowością. Wiceprezes stowarzyszenia Lepsze Zabrze. Prywatnie półmaratoński biegacz. Doświadczony społecznik. Autor czterech zwycięskich projektów w Zabrzańskim Budżecie Partycypacyjnym:
budowa siłowni pod chmurką (edycja 2015)
montaż ławek na przystanku (2015)
poprawa bezpieczeństwa pieszych - montaż tzw. "kocich oczek" przed przejściami (2016)
droga spacerowo-rowerowa z Biskupic na Zaborze (2018)

2. Andrzej Garus

Jestem rodzonym zabrzaninem, Ślązakiem. Aktywnie działam społecznie i prowadzę działalność gospodarczą. Pełnię funkcje przewodniczącego zabrzańskiego koła Ruchu Autonomii Śląska. Jestem radnym dzielnicy Zaborze Północ. Znam problemy mieszkańców tej dzielnicy i wraz z radą dzielnicy próbuję je rozwiązywać. Zostałem zaproszony do KW Lepsze Zabrze by kandydować do Rady Miasta Zabrza. Chcę pomóc w rozwoju naszej dzielnicy. Proszę o zapoznanie się z programem KW Lepsze Zabrze na www.lepszezabrze.pl.

3. Witold Ptak

Radny Dzielnicy Kończyce, wiceprzewodniczący związku zawodowego "Kadra" KWK Makoszowy

4. Karina Kulpa

38-letnia zabrzanka z krwi i kości. Szczęśliwa mama dwójki dzieci. Członkini rady rodziców w Szkole Podstawowej nr 16. Od 10 lat aktywna wolontariuszka w Obywatelskim Ruchu Obrony Bezrobotnych

5. Irena Wojciechowska

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI... Spotkajmy się przy urnach wyborczych 21 października. Zagłosuj na na Komitet Wyborczy LEPSZE ZABRZE. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Dajmy szansę młodym, którzy są pełni pozytywnej energii - wykorzystajmy ich wiedzę i brak barier technicznych. Wiele zależy od naszych decyzji. Bądźmy odpowiedzialni... Wiele się oczekuje od tych, którzy maja coś do powiedzenia tam, gdzie trzeba - tam, gdzie zapadają ważne decyzje.

6. Jan Szolc

7. Aleksandra Twardoch

Jestem absolwentką Studiów w dziedzinie Ekonomii oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Logistyki. Pracuję w międzynarodowym przedsiębiorstwie, gdzie z sukcesami współtworzę i realizuję kluczowe projekty. Jestem osobą aktywną, uwielbiam ruch. Pasjonuje mnie zdrowy styl życia oraz odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego, a zagadnienia związane z funkcjonowaniem Zabrza oraz życiem lokalnej społeczności należą do moich priorytetów.

Od dawna zauważam, że Zabrze jest miastem, które zasługuje na więcej. Dlatego zdecydowałam się kandydować do Rady Miasta, wierząc, że moja wiedza, doświadczenie i zaangażowanie przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców. Swoimi wysiłkami pragnę nas przybliżyć do:

  1. Wolnego od smogu zdrowego i czystego powietrza – wymiana instalacji grzewczych, walka z odorem z wysypiska śmieci,
  2. Inwestycji w edukację i rozwój naszych dzieci – doposażenie szkół, dokształcanie nauczycieli, wymiany zagraniczne,
  3. Bezpiecznego transportu i taniej komunikacji miejskiej – doświetlenie przejść dla pieszych, obniżenie cen biletów, odkorkowanie centrum.

Zapytaj o moje pomysły na rozwój miasta. Poprzyj Komitet Lepsze Zabrze!

8. Sylwia Świerczek

Wychowałam się w Zabrzu i mieszkam tu od ponad 30 lat. Tutaj założyłam rodzinę i tu chcę wychować swoje dzieci. Marzę, żeby żyły w rozwijającym się i bezpiecznym mieście. Nie chcę, żeby musiały uciekać stąd za pieniędzmi i godnym życiem, tylko aby tutaj mogły budować swoją przyszłość, bo wszyscy kochamy to miasto. Pomagam Katarzynie Iwańskiej w organizacji protestów przeciwko odorowi z instalacji przetwarzania odpadów na Zandce, działam w Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, a po godzinach śpiewam w lokalnym zespole muzycznym, co jest moją pasją.

9. Klaudia Latos

Klaudia Latos - wychowana w Zaborzu, obecnie zamieszkująca Kończyce wraz z dwiema córkami oraz mężem. Prowadząca działalność gospodarczą od 14 lat. Kobieta udzielająca wsparcia społecznego jako ratownik medyczny w Polskim Czerwonym Krzyżu, również będąc przewodniczącą Zespołu Szkół Nr 18 pracowała nad rozwojem placówki oraz w Przedszkolu w Kończycach jako skarbnik. W życiu publicznym nie jest przeciętną kobietą, gdyż charakteryzuje się wrażliwością wobec drugiej osoby, obdarza ją własnym wsparciem oraz stara się użyć własnych pomysłów i znajomości, by jak najlepiej pomóc. 
Kobieta na co dzień dbająca o dobro rodziny, bliskich i związanych z nimi miejsc. Pragnie zadbać o rozwój, dobro i kulturę Naszego miasta.
Zapraszam do głosowania na moją osobę 21 października 2018! Liczę na was!

Słowa kluczowe: zabrze wybory 2018, zabrze kandydat na prezydenta, program dla zabrza, Lepsze Zabrze, Kamil Żbikowski, zabrze rada miasta, zabrze kandydaci na radnych

Komitet Wyborczy Lepsze Zabrze