Lepsze Zabrze - Kandydaci do Rady Miasta

Okręg 2:

Centrum Północ, Osiedle Kotarbińskiego, Osiedle Kopernika, Maciejów

Radnym został Rafał Grygiel!

1. Rafał Grygiel

Drodzy Wyborcy! Szanowni Państwo!

Mam 42 lata. Jestem żonaty i mam dwóch synów. Zawodowo realizuję się jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od trzech kadencji działam aktywnie w Radzie Dzielnicy os. T. Kotarbińskiego na rzecz społeczności lokalnej. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu. Jestem autorem 3 zwycięskich wniosków w Budżecie Partycypacyjnym: budowy boiska piłkarskiego, bieżni lekkoatletycznej oraz remontu chodnika i wytyczenia trasy rowerowej. W bieżącej edycji budżetu złożyłem wniosek o budowę miejsc postojowych.

Jako Radny Miasta chciałbym skupić się na podstawowych problemach miasta. Deklaruję reagować na bieżące problemy, z którymi borykają się mieszkańcy Zabrza.

Moje cele w samorządzie to:

- ogólnodostępne boiska sportowe przy każdej szkole

- wyremontowane drogi i chodniki

- miasto wolne od smogu i śmieci

- niższa cena wody

Proszę o Państwa głos! - dr inż. Rafał Grygiel

2. Kazimierz Mezglewski

Prawie całe moje życie związałem z Zabrzem, naszą małą ojczyzną. Tu pracowałem w hucie, tu ćwierć wieku spędziłem na KWK „Makoszowy”, tu prowadziłem własną działalność gospodarczą. Wyzwania dla Zabrza znam więc i z perspektywy pracownika, i z pozycji pracodawcy. Ale najwięcej potrzeb dostrzegam, pracując społecznie już drugą kadencję w Radzie Osiedla Kopernika. Tu realizuję swoje pasje, współorganizując rajdy „Kopernik na rowerze” i spotkania społeczności „Sobota pod chmurką” czy na festynach dzielnicowych. Ważnym zadaniem była dla mnie akcja szukania dawców szpiku kostnego, organizowana przy parafii św. Wojciecha.

Od 4 lat włączam się w kolejne edycje budżetu partycypacyjnego, zgłaszając takie pomysły jak oświetlenie przy ul. Banachiewicza, remonty nawierzchni chodników, budowa Zabrzańskiego Centrum Kultury i Sportu (1. etap). Aż 4 zrealizowane projekty (a piąty w trakcie realizacji), to dla mnie zachęta do kolejnych wyzwań. Z mojej inicjatywy powstaną kolejne nowe miejsca parkingowe na ul. Banachiewicza. Drugi etap rozbudowy ZCKiS to mój następny projekt.

Kandyduję do Rady Miejskiej z myślą o realizację dwóch kolejnych ważnych zadań. Od lat apeluję do władz miasta o stworzenie stacjonarnego hospicjum oraz mam wizję rozbudowy inteligentnej, przyjaznej pieszym i kierowcom instalacji świetlnej na przejściach. Z Waszą pomocą chcę zrealizować te zadania. - Kazimierz Mezglewski

3. Tomasz Motyl

Pedagog, muzyk, społecznik, radny dzielnicy Maciejów. Chcę skupić się na sprawach, na których się znam. Zabrzanie w trudnej sytuacji życiowej, wykluczeni, uzależnieni – możemy uczynić te osoby czynnymi zawodowo, wdrażając system szkoleń i wspomagając zakładanie spółdzielni socjalnych. Koniecznym jest zbudowanie systemu, w którym – w granicach prawa –zabrzańskie firmy w pierwszej kolejności będą miały możliwość świadczenia usług dla miasta.

Wykształcenie i pasje powodują, że bliski mojemu sercu jest los lokalnych ośrodków kultury, świetlic czy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zróżnicowanie ich oferty, oparte na zgodnym z potrzebami dofinansowaniu, pozwoli na większy wewnętrzny rozwój Zabrzan w każdym wieku.

Radni podejmują decyzje dotyczące całego miasta, wszystkich mieszkańców. Ale nie powinni zapominać, skąd pochodzą. Dlatego chcę budować koalicję poparcia w Radzie dla budowy ekranów wzdłuż DK88, usunięcia z centrum Maciejowa ruchu ciężarówek i realizacji innych zadań polepszających jakość życia naszej dzielnicy. - Tomasz Motyl

4. Mariola Brzozowska

Szanowni Państwo! Znajomi, Przyjaciele, Sąsiedzi! Jestem rodowitą zabrzanką, sercem związaną z moim Zabrzem, naszym wspólnym Miastem.
Mieszkam na Osiedlu Mikołaja Kopernika, gdzie w ostatniej kadencji pełniłam funkcję radnej dzielnicy. Jestem szczęśliwą żoną, mamą i babcią. Z zawodu jestem budowlańcem i pracowałam na wielu odpowiedzialnych stanowiskach. Zarządzałam pracownikami w dużych firmach na Śląsku. Najmilej wspominam pracę jako dyrektor personalny w hotelu i restauracji Stadion Śląski w Chorzowie. Ta praca rozbudziła we mnie zamiłowanie do piłki nożnej.

Jestem społecznikiem. Działam na rzecz Osiedla Kopernika. Konsekwencja i doświadczenie zawodowe pomagają mi w działaniu na rzecz mieszkańców. Komunikatywność, konsekwencja, kreatywność - to moje cechy charakteru. Dokonania moje i rady dzielnicy z ostatnich lat zadziwiają znajomych odwiedzających nasze osiedle. Moje doświadczenie, entuzjazm i wsparcie mieszkańców – to najlepsza recepta na dalszy rozwój naszego osiedla i miasta! Mawiam „dużo razem zrobiliśmy, zróbmy jeszcze więcej!” - i tak się dzieje! Dotrzymuję słowa. To dla mnie wielki zaszczyt działać i tworzyć razem z sąsiadami i przyjaciółmi! Dziękuję wszystkim za dotychczasową współpracę i oczekuję na dalszą.

Czas na zmiany! Zmieńmy nasze Zabrze! Mam nadzieję, że wesprzecie mnie Państwo w nadchodzących wyborach samorządowych – wybierzecie się 21 października 2018 r. do lokalu wyborczego i oddacie na mnie głos.

Moje główne cele:
1. Dokończenie termomodernizacji Przedszkola nr 36

2. Modernizacja i zadbanie o place zabaw

3. Nowe chodniki na osiedlu oraz naprawa i modernizacja starej nawierzchni na drogach dojazdowych

Nie bądź obojętny! Oddaj głos na Lepsze Zabrze! Zadbajmy o wspólne tak, jak o swoje! Z wyrazami szacunku - Mariola Brzozowska

5. Aleksandra Drżał-Siekańska

Z wykształcenia magister farmacji, z pasji i zawodu trener oraz menadżer klubu fitness. Urodzona 30 lat temu i mieszkająca przez całe życie w Zabrzu. Zainteresowanie zdrowiem człowieka oraz zamiłowanie do aktywności fizycznej zaowocowały jej największą pasją, jaką jest dbanie dobrostan fizyczny i psychiczny jej podopiecznych. Dzięki doświadczeniom zdobytym w pracy blisko ludzi, najistotniejsze problemy dotyczące zabrzan nie są jej obce – zanieczyszczenie powietrza odbijające się na zdrowiu mieszkańców, koszty usług komunalnych, brak miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników oraz brak zadbanych, estetycznych terenów rekreacyjnych. LEPSZE ZABRZE to szansa na mądre, ponadpartyjne, zarządzanie miastem przez osoby spoza wszelkich układów.

Kluczowe elementy programu:

  • Walka z zanieczyszczeniem powietrza
  • Obniżenie kosztów usług komunalnych
  • Stworzenie przyjaznego klimatu dla rozwoju przedsiębiorstw w centrum miasta
  • Zadbanie o zielone przestrzenie rekreacyjne w centrum Zabrza

- Aleksandra Drżał-Siekańska.

6. Marek Cieślik

7. Jolanta Żbikowska

Zabrzanka od urodzenia. Z zawodu księgowa i specjalistka do spraw rachunkowości i podatków. Posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne w dziedzinie finansów i rachunkowości. Ukończyła również studia podyplomowe z międzynarodowych standardów rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie pracuje w biurze rachunkowym w Zabrzu, a wcześniej przez wiele lat pełniła funkcję głównej księgowej w dużych firmach produkcyjnych. Od kilkunastu lat prowadzi pracowniczą kasę zapomogowo-pożyczkową w dużej zabrzańskiej firmie z branży maszynowej. Uwielbia spacery po terenach zielonych i przyrządzanie potraw w rodzinnym gronie. Interesuje się zdrowym żywieniem i farmacją. Chciałaby przyczynić się do poprawy sytuacji finansowej miasta oraz jakości życia jego mieszkańców.

Słowa kluczowe: zabrze wybory 2018, zabrze kandydat na prezydenta, program dla zabrza, Lepsze Zabrze, Kamil Żbikowski, zabrze rada miasta, zabrze kandydaci na radnych

Komitet Wyborczy Lepsze Zabrze