Lepsze Zabrze - Kandydaci do Rady Miasta

Okręg 1:

Rokitnica, Mikulczyce, Helenka, Grzybowice, Osiedle Młodego Górnika

Bardzo niewiele zabrakło nam w tym okręgu do mandatu radnego. Najbliżej jego uzyskania był Maciej Śliwa.

1. Marcin Szczerba

Szanowni Państwo!

Tu się urodziłem, tu się wychowałem, tu żyję i tu od ponad 3 lat prowadzę własną firmę. Z zawodu jestem administratywistą, więc samorząd to zarówno moje wykształcenie, jak i moja pasja. Mam 27 lat i mimo młodego wieku od lat działam społecznie na rzecz mieszkańców Zabrza.

Całe moje życie to Zabrze. Jestem zabrzaninem, jestem jednym z Was. Wasze problemy są moimi problemami! Zabrze nie potrzebuje polityków, Zabrze potrzebuje dobrych rozwiązań! 21 października to Nasza wspólna szansa i od Nas zależy jak ją wykorzystamy! - Marcin Szczerba

2. Maciej Śliwa

Szanowna Czytelniczko, Szanowny Czytelniku!

Dziękuję, że czytasz właśnie tę ulotkę. Chcę Ci w niej przekazać przede wszystkim myśl, że warto iść na wybory. Nie jest ważne, czy zagłosujesz na mnie (lub mój Komitet - Lepsze Zabrze) czy na inne startujące osoby. Najważniejsze, byśmy razem zdecydowali o kierunkach przyszłości Zabrza. Przejmowali się losem naszego miasta.

Były sukcesy w ostatnich latach. Ale do zrobienia jest bardzo wiele – Zabrze wyludnia się, mamy paskudne powietrze, w badaniach stanu oświaty lądujemy na ostatnim miejscu wśród dużych polskich miast. I wiele, wiele jest bolączek, które na pewno dobrze znasz.

Chcę uczestniczyć w poprawie tej sytuacji. Jestem czynnym nauczycielem, aktywistą licznych organizacji pozarządowych, doświadczonym samorządowcem. Wybrałem Lepsze Zabrze – grupę osób, które od lat pracują społecznie na rzecz naszego miasta. Obiecuję wraz z nimi i wszystkimi chętnymi osobami budować porozumienie ponad podziałami w Radzie. Tobie osobiście obiecuję, jeśli dasz mi swój głos, w zamian pracować ze wszystkich sił, by uczciwie podziękować Ci za Twe zaufanie.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji – poszukaj na Facebooku strony Maciej Śliwa – Lepsze Zabrze.

3. Lucyna Jurkiewicz

Szanowna Czytelniczko, Szanowny Czytelniku! Dziękuję, że czytasz tę ulotkę. Chcę Ci w niej przekazać, że ważna jest dla mnie przyszłość miasta i mieszkańców. Wybrałam Lepsze Zabrze - grupę osób, które od lat pracują społecznie na rzecz naszego miasta, aby wraz z nimi i wszystkimi chętnymi budować lepsze życie w mieście. Zależy mi aby Zabrze było miastem ekologicznym, z czystym powietrzem, a swoim wyglądem i atmosferą zachęcało do osiedlania się. Lucyna Jurkiewicz - Lepsze Zabrze

4. Zawisza Gruszka

Mam 35 lat i wspaniałą kochającą rodzinkę. Skończyłem Technikum Automatyczne, a obecnie pracuję w branży samochodowej. Pięć cech, które opisują moją osobowość w oczach innych: opanowany, rzeczowy, uczynny, ambitny, oddający się swoim pasjom. Najważniejsze cele, które chcę zrealizować jako radny:

Cel 1. Stały kontakt z mieszkańcami i bieżące uwzględnianie ich potrzeb.

Cel 2. O 20% tańsza woda.

Cel 3. Bezpieczeństwo na drogach.

Cel 4. Jak najszybsza modernizacja Strefy Ekonomicznej.

Cel 5. Place zabaw.

Cel 6. Izolacja i ocieplenie budynków.

Nie możemy stać obojętnie! Trzeba postawić na kogoś, na km MOŻNA POLEGAĆ! - Zawisza Gruszka

5. Edyta Woźniak-Orzechowska

6. Adam Skolmowski

7. Ewa Szumilak

8. Michał Jureczek

Słowa kluczowe: zabrze wybory 2018, zabrze kandydat na prezydenta, program dla zabrza, Lepsze Zabrze, Kamil Żbikowski, zabrze rada miasta, zabrze kandydaci na radnych

Komitet Wyborczy Lepsze Zabrze